Morawiecki: życzę polskim rodzinom, aby radość z Nowonarodzonego dawała nadzieję na przyszłość

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

Święta Bożego Narodzenia tak bardzo rodzinne i kojarzące się z rodziną atmosferą nakładają na nas dodatkowy obowiązek, żeby zrobić wszystko, aby opiekować się rodzinami – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas świątecznego spotkania z rodzinami.

– Żeby wsparcie w tych pierwszych latach życia dziecka było jak najmocniejsze, jak najbardziej szerokie. Po to skonstruowaliśmy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, po to, żeby między 12. a 36. miesiącem życia dziecka pomóc w jego wychowaniu – mówił premier Morawiecki.

Szef rządu dodał: „Rodzicom zostawiamy decyzję na co ten Kapitał Opiekuńczy przeznaczyć”. – Boże Narodzenie to święta najbardziej rodzinne bo rodzi się niezwykłe dziecko, które daje nam radość, nadzieję i wiarę w sens tego, że nasze starania mogą coś dobrego na świecie zrobić – stwierdził.

– Tego życzę wszystkim polskim rodzinom, żeby radość z nowonarodzonego dawała nam większą pewność siebie, nadzieję, perspektywę na przyszłość i jeśli my dołożymy do tego swoją małą cegiełkę, żeby polskim rodzinom żyło się, to wszyscy będziemy szczęśliwi powiedział Morawiecki.

Morawiecki przypomniał, że od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – rodzinny kapitał opiekuńczy. W pierwszym roku działania ze wsparcia ma skorzystać ok. 615 tys. dzieci. Premier dodał, że rząd przygotował to wsparcie, aby pomóc w wychowaniu dzieci w pierwszym etapie ich życia. Dodał, że rodzice zdecydują, na co środki zostaną wykorzystane.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy