Morawiecki: to jest komisja ds. kłamstwa wizowego Platformy Obywatelskiej! [wideo]

Portal TV Republika/jb 29-05-2024, 16:00
TV Republika

Mateusz Morawiecki (PiS) stanął dziś przed kolejną komisją śledczą obecnego rządu - ds. tzw. afery wizowej. Był być pytany m.in. o politykę migracyjną, której - zdaniem szefa komisji Michała Szczerby - Polska za czasów rządów PiS nie miała. Tuż przed rozpoczęciem przesłuchania Morawiecki stwierdził, że jest to "posiedzenie komisji ds. kłamstwa wizowego".

Były szef rządu skorzystał także z prawa do swobodnej wypowiedzi, która - jak to często bywa - została przerwana, bo "nie dotyczyła tematu komisji". "Przywołam tylko to, że zgodnie z kodeksem postępowania karnego komisji, a ma obowiązek zbadać wszystkie okoliczności i przeprowadzić wszystkie dowody. Warto to zrobić. nie powinniście rezygnować ze świadków, tylko dlatego, że mogą być dla was niewygodni, albo dlatego, że spieszycie się przed wyborami" – mówił Morawiecki.

Komisja śledcza ds. afery wizowej jest swego rodzaju teatrem i kampanią promocyjna przewodniczącego Michała Szczerby (KO) - ocenił b. premier, wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki po zakończeniu przesłuchania. Jak dodał, nieprawidłowości dotyczyły kilkuset wiz i zostały wykryte za rządów PiS

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy