Morawiecki spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Tematem KPO

Artykuł
Dzisiaj rząd złożył do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy
Fot. PAP/Valdemar Doveiko

Mateusz Morawiecki spotka się jutro z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi Januszem Wojciechowskim. Tematem rozmów będzie wpływ unijnego Planu Odbudowy dla Europy i realizacji Krajowego Planu Odbudowy na rozwój i modernizację polskiego rolnictwa.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat wpływu unijnego Planu Odbudowy dla Europy i realizacji Krajowego Planu Odbudowy na rozwój i modernizację polskiego rolnictwa.

Główny cele Planu Odbudowy dla Europy to łagodzenie negatywnych skutków kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa. Jego zasadnicza część – Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności dysponuje środkami w wysokości 672,5 mld dla całej UE.

Na działania związane z rolnictwem i obszarami wiejskimi zostanie przeznaczone w ramach KPO ok. 2,3 mld euro. Wiele projektów realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy obejmie również obszary wiejskie. Będą to np. inwestycje w szybki Internet, wsparcie cyfryzacji w szkołach, wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja domów jednorodzinnych.

Źródło: twitterKPRM_CIR, pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy