Morawiecki: ofiary wypadku to pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie

Artykuł
Telewizja Republika / Premier RP / HRT

Coraz więcej wiadomo o szczegółach wypadku w Chorwacji. - Ofiary to pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Na miejsce wypadku udają się minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

„Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar” - napisał szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Morawiecki dodał, że o szczegółach tragedii rozmawiał w sobotę rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych. - Poleciłem naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku – poinformował szef polskiego rządu.

- Do Chorwacji na moje polecenie udają się dziś minister zdrowia Adam Niedzielski, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej - przekazał Morawiecki.

Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia - przekazała chorwacka agencja prasowa HINA.

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@MorawieckiM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy