Przejdź do treści
16:15 Jelenia Góra: Sąd zastosował wobec 12-letniej dziewczynki zatrzymanej w sprawie zabójstwa 11-latki w Jeleniej Górze środek tymczasowy – poinformowała w środę wiceprezes Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze Agnieszka Makowska. Nie podała o jaki środek chodzi
14:40 Włochy: Premier Meloni wykluczyła możliwość porozumienia z Mercosur w najbliższych dniach
13:50 W. Brytania: Lekarze rezydenci rozpoczęli pięciodniowy strajk na tle płacowym
13:19 IMGW: Kolejne ciepłe grudniowe dni. Do 13 st. C na południu kraju, lokalne opady i mgły
12:57 Norwegia: W Oslo padł rekord temperatury - najcieplejsza grudniowa noc od blisko 90 lat
11:42 Polska: Polscy żołnierze będą działali w Grupie Zadaniowej NATO m.in. Bałtyku - prezydent podpisał postanowienie
Wydarzenia Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem. 18 grudnia, godz. 16:30-18:00, Miejsce: Al. Solidarności 129/131, Warszawa
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Morawiecki: energetyka odnawialna leży w interesie państwa polskiego [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Dziś zasady ochrony środowiska, energetyka odnawialna leżą w najlepiej pojętym interesie państwa polskiego - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Musimy poszukiwać tego, co jest akceptowalne społecznie, co chroni środowisko naturalne - dodał. Jak podkreślił podczas otwarcia czwartkowego Kongresu Polskiego Kapitału szef rządu, żyjemy w czasach gospodarczego przełomu. "Dziś wiemy lepiej niż wcześniej, że w ekonomii jedyne prawo, które działa, to prawo popytu i podaży" - zaznaczył.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że nie można zapominać o zasadach zdrowego rozsądku, "o tym, że biznes musi się opłacać i o tym, że on musi się opłacać w obecnych okolicznościach, w taki sposób, aby jednocześnie był w pełni akceptowalny społecznie i politycznie".

Oznacza to, jak mówił premier, że te elementy, które dzisiaj są bardzo często analizowane przez biznes - takie jak środowisko, człowiek, czyli zasady ESG "są fundamentalnie ważne dla właściwej przebudowy całego systemu, dla tworzenia nowych regulacji".

"Wierzę, że we współczesnym świecie musimy poszukiwać tego, co jest akceptowalne społecznie, co chroni środowisko naturalne, ale jednocześnie daje szanse szybkiego rozwoju", zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że "dziś nowa energetyka, zasady ochrony środowiska, energetyka odnawialna leżą w najlepiej pojętym interesie państwa polskiego, które przecież nie ma węglowodorów w wystarczającej ilości". Nie wykluczył, że to, co okazało się "przekleństwem przez dekady, może być naszym błogosławieństwem".

Szef rządu stwierdził, że "nie tylko chcemy odejść od węglowodorów kupowanych od barbarzyńskiego agresora, jakim się okazała Rosja". "Nie chcemy też kupować węglowodorów od całkiem +przyzwoitych państw+ nas otaczających, ale takich węglowodorów, które są bardzo drogie i jednocześnie one wszystkie też zanieczyszczają środowisko", powiedział.

Posłuchajcie całej konferencji.

Telewizja Republika/PAP

Polecamy Sejm

Wiadomości

"Środek tymczasowy" wobec 12-latki zatrzymanej w sprawie zabójstwa

Fundacja IBN: Prokuratura stawiając zarzuty Bejdzie działa na szkodę Polski

"Rząd się wyżywi. Tylko Polski szkoda…". Morawiecki o pogarszających się finansach publicznych

Europa pod presją taniego importu z Chin. Stawką jest przemysł

Zarzuty dla Ernesta Bejdy. Żaryn: kompromitacja koalicji rządzącej

FIFA surowo karze Malezję! Trzy walkowery i grzywny za nieuprawnionych piłkarzy

Pilne spotkanie sekretarza generalnego NATO w Polsce. Będzie rozmowa Rutte - Nawrocki

URE podał stawki za prąd od 1 stycznia 2026

Decydująca kolejka Ligi Konferencji. Raków pewny gry wiosną, Lech i Jagiellonia walczą o awans

Prokuratura Żurka chce dopaść Antoniego Macierewicza. Jest akt oskarżenia

Czy Rosja mentalnie funkcjonuje jeszcze w XIX wieku?

Jedyny SUKCES rządów Tuska: memy i cytaty z internetu

4 tys. euro od Niemców za gehennę II wojny światowej. Ostra reakcja Pawła Jabłońskiego

Lewandowski w MLS? Chicago Fire i Inter Miami chcą Polaka

Manasterski: ministerstwo rolnictwa MUSI walczyć z napływającą żywnością do Polski!

Najnowsze

"Środek tymczasowy" wobec 12-latki zatrzymanej w sprawie zabójstwa

Zarzuty dla Ernesta Bejdy. Żaryn: kompromitacja koalicji rządzącej

FIFA surowo karze Malezję! Trzy walkowery i grzywny za nieuprawnionych piłkarzy

Pilne spotkanie sekretarza generalnego NATO w Polsce. Będzie rozmowa Rutte - Nawrocki

URE podał stawki za prąd od 1 stycznia 2026

Fundacja IBN: Prokuratura stawiając zarzuty Bejdzie działa na szkodę Polski

"Rząd się wyżywi. Tylko Polski szkoda…". Morawiecki o pogarszających się finansach publicznych

Chiny atakują NATO podczas spotkania z europosłami

Europa pod presją taniego importu z Chin. Stawką jest przemysł