Morawiecki do Trzaskowskiego: zapraszam do rozmów przy stole, nie na ulicy

portal tvrepublika.pl 06-10-2022, 16:02
Artykuł
Telewizja Republika

- Zawsze i często spotykam się z różnymi organizacjami, także samorządowymi, zapraszam do rozmów za stołem, nie na ulicy, napisał premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na zaczepkę prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski stwierdził, że premier spotyka się jedynie z samorządowcami przychylnymi władzy.

W czwartek premier spotkał się w KPRM z przedstawicielami samorządów. Na początku spotkania stwierdził, że rząd nie zostawia samorządów samych sobie i zapowiedział rozwiązania mające na celu zamrożenie cen energii dla samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Na wypowiedź premiera zareagował w mediach społecznościowych Trzaskowski.

Do wpisu odniósł się premier:

"Panie Prezydencie, zawsze i często spotykam się z różnymi organizacjami, także samorządowymi, zapraszam. W śr. mam spotkanie z Komisją Wsp. Rządu i Samorządu. Dziś i jutro jestem w Pradze, gdzie odbywa się szczyt RE - wszyscy liderzy szukają rozwiązań dla niższych cen energii. Wszyscy przywódcy zgadzają się, że te ceny, ta inflacja - to skutek wojny Rosji przeciw Ukrainie i fatalnych błędów niemieckiej polityki gazowej. Pan chyba też tak uważa?", zwrócił się do Trzaskowskiego.

Szef rządu zaprosił prezydenta Warszawy na spotkanie "na początek przyszłego tygodnia". "Do rozmów za stołem, nie na ulicy" - podkreślił.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy