Morawiecki do PO: Polexit to jest wasze ordynarne kłamstwo

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

– Polexit to fake news. Tak samo jak deklaracja Platformy Obywatelskiej, że nie podwyższy podatków, że Donald Tusk nie podwyższy wieku emerytalnego, że nie zabierzecie OFE. To kolejne wielkie kłamstwa Donalda Tuska – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

– Fake newsem było to, że premier Tusk pierwotnie mówił, że nigdzie się nie wybiera do Europy, że nie wyjeżdża po stanowiska, a jednak wyjechał. Kłamstwa Tuska Polacy doskonale rozpoznają – dodał premier.

– Platforma Obywatelska głosowała przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy, przeciw środkom dla Polski. Byliście przeciwko polskim interesom, tym samym byliście też przeciwko interesom UE – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał jednocześnie, że „nigdy nie zrzekliśmy się swojej suwerenności. I nie zrobimy tego”.

– Platformie Obywatelskiej brakuje programu i wyobraźni, potrafi się opierać tylko na kłamstwie – kontynuował premier.

– Powaga tej Izby powinna obowiązywać; tak jak np. nie powinniśmy w tej Izbie dyskutować o tym, czy istnieje wielki potwor z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak polexit, jest to chora wyobraźnia waszych PR-wców, która to stworzyła – dodał szef rządu.

–Wasz polexit to są takie wiatraki Don Kichotów – mówił Morawiecki. 

– Źródłami obowiązującego prawa RP są Konstytucja, ustawy, ratyfikowane ustawy międzynarodowe i rozporządzenia. W tej kolejności. W sytuacjach wyjątkowych Konstytucja przewiduje, że akty prawa międzynarodowego mogą stać nad ustawą, ale nie Konstytucją – przypomniał Morawiecki.

– Mówimy "nie" dla Stanów Zjednoczonych Państw Europejskich. Zostaniemy w Unii Europejskiej jako suwerenny kraj – podkreślił.

– Czy Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem prof. Rzeplińskiego i prof. Safjana były nielegalne, gdy broniły nadrzędności prawa krajowego nad UE? – pytał retorycznie.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy