Morawiecki chce rozmawiać, Hołownia przed tym ucieka...

portal tvrepublika.pl 28-11-2023, 11:40
Artykuł
niezalezna.pl/Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki ponowił we wtorek apel do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o rozmowę w cztery oczy. Projekty ustaw o cenach prądu, żywności i wakacjach kredytowych wciąż czekają na głosowanie; zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show - napisał szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki już w czwartek poprosił marszałka Sejmu Szymona Hołownię o spotkanie w celu omówienia trzech spraw, którymi - jego zdaniem - niezwłocznie powinni zająć się posłowie, a więc: przedłużenie 0 proc. VAT na żywność, przedłużenie wakacji kredytowych i zamrożenie cen energii. Hołownia poinformował w piątek, że z Morawieckim spotka się w tym tygodniu.

"Wygląda na to, że zamrażarka sejmowa w gabinecie Szymona Hołowni ma się całkiem dobrze i wciąż działa. Kluczowe dla portfeli polskich rodzin projekty ustaw - o cenach prądu, żywności i wakacjach kredytowych wciąż czekają na głosowanie. Musimy działać teraz" - napisał we wtorek w mediach społecznościowych premier Morawiecki i ponownie zwrócił się do Hołowni o rozmowę w cztery oczy.

Zaapelował też o "większą odpowiedzialność". "Zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show" - napisał szef rządu.

Marszałek Sejmu odnosząc się do apelu premiera podkreślił w piątek, że zerową stawkę VAT na żywność można przedłużyć rozporządzeniem ministra finansów, a więc leży to w gestii rządu, a nie Sejmu. Przekazał ponadto, że projekt przedłużający wakacje kredytowe został skierowany do pierwszego czytania. Jeżeli chodzi o zamrożenie cen energii - podkreślił Hołownia - to politycy nowej koalicji pracują nad rozwiązaniami, które zostaną wdrożone po przejęciu władzy.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy