Morawiecki: Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia [wideo]

portal tvrepublika.pl 21-09-2022, 11:17
Artykuł
TVP Info

Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia, będzie próbowała doprowadzić do zniszczenia Ukrainy, do zagarnięcia części terytoriów. Nie możemy się na to zgodzić, powiedział podczas konferencji prasowej na poligonie w Nowej Dębie premier RP Mateusz Morawiecki. "NATO musi zareagować wsparciem dla Ukrainy. Rosja nie może zwyciężyć. Pomoc finansowa i pomoc w dostarczaniu broni. Tam jest barykada wolności, przyczynek do dalszej mobilizacji", ocenił szef rządu, który obserwuje dziś na Podkarpaciu ćwiczenia NIEDŹWIEDŹ-22.

Przypomnijmy, w W wyemitowanym rano w rosyjskiej telewizji państwowej przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w kraju, która ma się rozpocząć już dziś. Częściowa mobilizacja ma objąć rezerwistów, osoby, które odbyły służbę w wojsku.

Mateusz Morawiecki zwrócił tymczasem uwagę, że "Rosja poniosła w ostatnim czasie kilka dotkliwych porażek, "dlatego przystąpili do kolejnego planu, chcą na oczach świata zmieniać granice, mapy, chcą zagarnąć, zaanektować część terytoriów".

"Nie możemy się na to zgodzić. Chcemy żyć z Rosją w pokoju, z pokojową Rosją, Rosją nastawioną pokojowo do całego świata. Ale kiedy Rosja pokazuje swą brutalną siłę, to my musimy pokazywać naszą siłę obronną", zaznaczył.

Jak podkreślił, Polska jest częścią największego, najważniejszego sojuszu militarnego w historii świata - NATO.


Pełne wystąpienie premiera RP dostępne w oknie poniżej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy