Morawiecki: Przechodzimy do kontrofensywy, do tej pory cały czas broniliśmy się przed tą zarazą

Artykuł
Przybędzie do nas w drugim kwartale ponad 4 mln więcej szczepionek niż planowaliśmy - mówił premier
Fot. Portal TV Republika

– To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy. Do tej pory broniliśmy się przed tą zarazą dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani – mówił premier Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. – Te punkty będą miały bardzo dużą wydajność. Na przykład dzięki temu w Legnicy prędkość szczepień wzrośnie dwukrotnie – dodał Michał Dworczyk.

– Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie tak, aby najpóźniej do sierpnia – a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej i zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski – każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał – powiedział Morawiecki.

– To, że szczepionki są skuteczne, widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, która zaczęła program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje UE i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań – mówił.

– I my mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki – powiedział premier.

Źródło: portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy