Morawiecki: Polski Ład to największe inwestycje od ostatnich 30 lat

Artykuł
Dokument ten - jak mówił - oznacza największe inwestycje od ostatnich 30 lat.
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza (Małopolskie) wskazywał, że rząd koncentruje się teraz na przyszłości i przykładem tego jest program Polski Ład.

Dokument ten - jak mówił - oznacza największe inwestycje od ostatnich 30 lat.

- To inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - wymienił szef rządu.

- Dzisiaj stajemy się narodem zwycięzców, narodem sukcesu. Ten sukces oznacza, że dzisiaj po raz pierwszy możemy wybierać naszą przyszłość, możemy walczyć nie tylko o wolność od opresji zewnętrznej, od niewoli, od wojny, od zniewolenia komunistycznego, ale możemy walczyć o wolność stanowienia o swoim własnym losie - podkreślił Morawiecki.

- Nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyśli 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę, a my się chcemy rządzić w Polsce po polsku i nie będziemy słuchać tego, co donosiciele na nas mówią do Brukseli, nie boimy się tego - dodał premier.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy