Morawiecki: Ochrona granicy oddziela dwa światy: niepodległą Polskę od reżimu Łukaszenki

Artykuł
Fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Ochrona granicy oddziela dwa światy: niepodległą Polskę od reżimu Łukaszenki - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odprawie z przedstawicielami służb mundurowych i spotkał się z funkcjonariuszami, którzy pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej. Następnie udzielił wypowiedzi dziennikarzom.

- Rozmawiałem z żołnierzami i wojskowymi w jak skuteczny sposób odpierać te ataki, które cały czas są powtarzane na naszej granicy. Nasza granica jest szczelna - powiedział. - Poszukujemy sojuszników, którzy sprzeciwiają się federalizacji UE - dodał. - Chcemy silnej Unii Europejskiej, która będzie Unią państw, które są niepodległe – wyjaśniał.

Według premiera jest szansa na to, że reżim Łukaszenki się cofnie. - Dzisiaj oprócz spotkania z samorządowcami rozmawiałem także z żołnierzami. Miarą suwerenności państwa jest szczelność granicy, jest zdolność do obrony naszego terytorium - powiedział Morawiecki.

- Wszelki niezbędny sprzęt dotarł na granicę. Żołnierze i funkcjonariusze już nie śpią w namiotach, wszyscy zostali ulokowani pod dachem - wykorzystujemy hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne - tłumaczył szef rządu.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy