Morawiecki: Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi. Do sportowców trafi 700 milionów złotych

Artykuł
Od samego początku sport jest jednym z priorytetów szefa rządu
fot.Facebook/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż w ramach koordynowanego przez ministerstwo sportu „Programu Wsparcia Mistrzów” do przedstawicieli różnych dyscyplin trafi łącznie 700 milionów złotych. „Polski sport to nasza duma” - napisał na Facebooku szef rządu.

- Sukcesy polskich sportowców dają nam nadzieję i radość, dodają otuchy i chcemy ich wspierać jeszcze mocniej. Od samego początku sport jest jednym z priorytetów mojego rządu i dziś z przyjemnością chciałbym zaprezentować kolejną rządową inicjatywę w tym zakresie, która jest częścią Polskiego Ładu - napisał premier.

Program ma ruszyć w 2022 roku, a jego beneficjentami będą przedstawiciele m.in. piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i wielu innych dyscyplin. Kluby piłkarskie na swój rozwój infrastruktury otrzymają ok. 150 milionów złotych.

- Co ważne - będziemy wspierać nie tylko sportowców zawodowych, ale również uzdolnionych amatorów - dzieci i młodzież - dodał Mateusz Morawiecki.

- Program Wsparcia Mistrzów to kompleksowy plan wsparcia tych drużyn i klubów, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi, chcemy by nasze dzieci trenowały w najlepszych klubach w Europie. I chcemy, by te kluby były polskie- podkreślił szef rządu.

Źródło: wPolityce.pl, Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy