Modlitwa za chorych na COVID-19 w Świątyni Opatrzności Bożej

Artykuł
pixabay.com

Za papieża Franciszka i osoby dotknięte pandemią koronawirusa modlono się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce arcybiskupa Salvatore Pennacchio uczestniczyli biskupi zgromadzeni na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

To siódma rocznica wyboru papieża Franciszka obchodzona w Kościele katolickim jako Święto Papieskie.

W homilii kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że papież Franciszek uczy nas chrześcijańskiej postawy wobec najuboższych. Kardynał podkreślił, że papież Franciszek nie tylko o tym mówi, ale chce Kościoła ubogiego dla ubogich. - Upomina się o los biednych, prześladowanych, ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa, myje im nogi i służy bez wyjątku - mówił hierarcha.

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że obchody Święta Papieskiego ograniczono do tej mszy świętej. Dodał, że biskupi modlą się za dotkniętych pandemią w kraju i na całym świecie oraz za wszystkich podejmujących walkę z zagrożeniem koronawirusem.

We mszy uczestniczyło niewielu wiernych, w dużej części byli to duchowni. Modlący siedzieli w odległości ponad metra od siebie. Podczas liturgii instruowano, aby nie przekazywać sobie znaku pokoju przez podanie ręki, ale przez skłonienie głowy.

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy