Mocne wichury w zachodniopomorskim. Prawie 300 interwencji strażaków

Artykuł
Fot. flickr/Portal NowinyPL

W województwie zachodniopomorskim w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali aż 282 razy. Byli wzywani głównie do interwencji przy powalonych przez wiatr drzewach.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydane było dla trzynastu powiatów m.in. białogardzkiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego.

Rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski poinformował o utrudnieniach w ruchu pociągów w regionie.

Między Stargardem a Runowem na sieci trakcyjnej, na torach leżą drzewa spoza pasa kolejowego. Wprowadzono komunikację zastępczą: Polregio na odcinku Stargard - Runowo Pomorskie, a przewoźnik Intercity na odcinku Szczecin Główny - Runowo Pomorskie - mówił.

„W nocy mieliśmy problemy na linii Wrocław-Szczecin, między Krzywinem Gryfińskim a Chojną. Nasza ekipa już się uporała ze skutkami wichury i wznowiliśmy ruch pociągów po jednym torze” - dodał.

Najwięcej wiało w pasie nadmorskim

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik poinformował, że największe porywy wiatr osiągał w pasie nadmorskim.

„Najsilniejszą prędkość wiatru porywy zanotowano nad ranem w Darłowie, tam wiatr osiągnął prędkość 108 km/h, na stacji w Dziwnowie 100 km/h. Nieco słabiej wiało w Kołobrzegu i Świnoujściu, najsilniejsze porywy były tam do 80 km/h, a w Szczecinie do 72 km/h”- powiedział.

„W tym momencie w województwie zachodniopomorskim obowiązują dwa ostrzeżenia: drugiego stopnia (powiaty nadmorskie) i pierwszego (pozostałą część województwa). Prędkość wiatru stopniowo będzie słabła, w tym momencie jeszcze w porywach osiąga on jeszcze do 80 km/h” - dodał.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do godz. 10, a pierwszego obowiązywało do godz. 9.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy