Mocne słowa Morawieckiego: Wstydźcie się!
"Patriotyzm, męstwo i ofiara poniesiona przez tych wybitnych Polaków zostały ordynarnie zlekceważone. Taka będzie teraz polityka historyczna naszego kraju? Wyrzucanie do śmieci narodowych symboli?" – pytał Mateusz Morawiecki obecny rząd w kontekście usunięcia z głównej wystawy w Muzeum II Wojny Światowej ekspozycji poświęconej Rodzinie Ulmów, rtm. Witoldowi Pileckiemu i św. Maksymilianie Kolbe.
Mateusz Morawiecki nie krył oburzenia zachowaniem nowej dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. "Wstydźcie się!" – napisał na Facebooku były premier.
"Usunięcie z wystawy stałej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku postaci takich jak św. Maksymilian Kolbe, męczennik i ofiara Auschwitz, rotmistrz Witold Pilecki, więzień obozów koncentracyjnych skazany na śmierć przez komunistów, czy bł. rodzina Ulmów ratująca Żydów podczas wojny, to wyraz nieprzyzwoitości i braku szacunku do bohaterów polskiej historii" – ocenił polityk PiS.
"Patriotyzm, męstwo i ofiara poniesiona przez tych wybitnych Polaków zostały ordynarnie zlekceważone. Taka będzie teraz polityka historyczna naszego kraju? Wyrzucanie do śmieci narodowych symboli?" – pytał Mateusz Morawiecki.
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Prezydent Nawrocki z ważnym słowem do Klubów „Gazety Polskiej”. „Polska Was potrzebuje”
TK ostro odpowiada Domańskiemu. „Decyzja o nieuwzględnieniu finansowania pozbawiona podstaw prawnych”
Św. Maksymilian Kolbe inspiruje do obrony życia. Katolicy w USA modlą się o jego wstawiennictwo