Młodzi strażnicy prawa. Chłopcy pomogli zatrzymać kobietę, która wyrzuciła psa
13 - latkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwej kobiety, która wyrzuciła psa z samochodu.
Zdarzenie miało miejsce, we wtorek około 18:00, pod sklepem przy ul. Warszawskiej w Szczytnie. Trzech 13-latków zobaczyło kobietę w mercedesie, która wyrzuciła psa z auta. Chłopcy zareagowali i zwrócili jej uwagę.
Dyżurny szczycieńskiej komendy natychmiast otrzymał telefoniczne zgłoszenie. 13- latek poinformował, ze kobieta może być pod wpływem alkoholu.
47-letnia mieszkanka Olsztyna została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał, że miała ona około promil alkoholu w organizmie.
Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu i znęcania nad zwierzętami.
Funkcjonariusze podziękowali trzem 13-latkom za ich właściwą reakcję, odwagę i postawę godną naśladowania.
- Niby tylko 13 lat, a w sercu ogromna wrażliwość, empatia i wielka odpowiedzialność, której czasami brakuje dorosłym - informuje policja w Szczytnie.
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada