Mistrzostwa Europy czas zacząć!

Artykuł
facebook.pl/ehfeuro

Już dziś w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej mężczyzn. Polacy nie ukrywają, że będą walczyć o najwyższe cele. Dziś wieczorem w pierwszym meczu fazy grupowej Polacy zmierzą się z Serbią.

Rozpoczynająca się dziś impreza to bez wątpienia najbardziej ekscytujący turniej w piłce ręcznej na świecie, obsadzony mocniej niż Mistrzostwa Świata. Turniej zostanie rozegrany w czterech Polskich miastach. Polacy mecze fazy grupowej rozegrają w hali Kraków Arena która może pomieścić 15 tys. widzów. Ponadto impreza gościć będzie w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

Dziś pierwszym meczem będzie pojedynek Chorwacji z Białorusią w Katowicach o godz 16. Również w Katowickim Spodku o godz 18 rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie Islandii z Norwegią. Główna ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy odbędzie się w Krakowie przed meczem Polski z Serbią (godz. 20:30) a tuż po skończonym starciu Francji z Macedonią (godz. 18).
Głównymi kandydatami do zdobycia złotego medalu są reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji, Danii a tytułu wywalczonego przed dwoma laty bronić będą aktualni Mistrzowie Świata Francuzi. Polacy jako gospodarze turnieju są jednym z głównych faworytów do zajęcia miejsca w strefie medalowej. Jeśli nasi ,szczypiorniści" stanęli by na podium, byłby to pierwszy taki sukces w historii Polskiej piłki ręcznej mężczyzn.

Jutro pozostałe mecze Grupy C i D. Emocji na pewno nie zabraknie. W grupie C dojdzie do szlagierowego pojedynku Hiszpanii z Niemcami oraz Szwecji i Słowenii. W ostatniej grupie ciekawie zapowiada się starcie Danii z Rosjanami. Polacy zagrają jeszcze z Macedonią w niedzielę o godz. 20:30 oraz z Francją we wtorek również o godz. 20:30.
Z każdej z grup awans uzyskają po trzy najlepsze zespoły. W następnej fazie drużyny te utworzą dwie grupy po sześć ekip. Po dwa najlepsze zespoły z tych grup zagrają w półfinałach.

Wiemy już kto zagra w Reprezentacji Polski. Wczoraj wieczorem Michael Biegler podał pełną listę graczy składającą się z szesnastu nazwisk. Z kadry wypadli Michał Wichary, Piotr Masłowski, Maciej Gębala oraz Andrzej Rojewski.

Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej:

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (MOL-Pick Szeged)
Rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Gliński (Górnik Zabrze), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Bartosz Konitz (Orlen Wisła Płock), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Michał Szyba (RK Gorenje Velenje)
Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Jakub Łucak (Śląsk Wrocław), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock)
Obrotowi: Piotr Grabarczyk (HSV Hamburg), Bartosz Jurecki (Chrobry Głogów), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa)

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy