Ministra od Tuska złożyła dziś życzenia z okazji... Międzynarodowego Dnia Widzialności Osób Transpłciowych

Portal TV Republika, wch 31-03-2024, 19:15
Artykuł
Instagram

W niedzielę 31 marca Katarzyna Kotula udostępniła wpis na Twitterze. Ministra ds. równości napisała życzenia, ale wcale nie z okazji Wielkanocy lecz Międzynarodowego Dnia Widzialności Osób Transpłciowych.

"Osoby transpłciowe to osoby, których płeć przypisana przy urodzeniu różni się od tożsamości płciowej, którą odczuwają lub z którą się utożsamiają. Osoby transpłciowe są grupą szczególnie narażoną na dyskryminację, a polski system prawny wciąż nie daje im gwarancji realizacji ich wolności i praw na równi z innymi obywatelami" - taki pseudonaukowy bełkot znajduje się na rzadowej stronie bip.brpo.gov.pl.

"Z okazji Dnia Widzialności Osób Transpłciowych życzę Wam akceptacji, szacunku, ale przede wszystkim uznania Waszych praw. Bądźcie sobą i bądźcie szczęśliwe/i! Nie ma równości bez widzialności osób transpłciowych" - napisała Kotula na Twitterze.

Pod wpisem wylała się fala komentarzy. Wielu internautów napisało Katarzynie Kotuli, że wymyśla idiotyzmy. Inni podkreślali, że 31 marca 2024 r. jest Wielkanoc, a nie dzień osób transpłciowych.

Źródło: vibez.pl, twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy