Minister Szumowski odpowiada na absurdalne oskarżenia Donalda Tuska

Artykuł
Twitter

– Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa - odpowiedział byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Nie ma dzisiaj niestety żadnego powodu, abyśmy mogli zaufać tak w 100 proc. rządzącym, kiedy mówią, że coś jest bezpieczne, a coś jest niebezpieczne – - powiedział Donald Tusk. – Nie wystarczy mi też zapewnienie ministra Szumowskiego. Przecież niedawno słyszeliśmy, że noszenie maseczek jest bez sensu, a później wprowadził obowiązkowe ich noszenie – dodał.

Do sprawy w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Wszystko się zgadza. Kiedy liczba zakażonych koronawirusem była niższa, odradzałem noszenie maseczek – wyjaśnił. – Teraz, kiedy zachorowań jest znacznie więcej, noszenie maseczek jest niezbędne – podkreślił minister zdrowia. 

– Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa – zauważył Szumowski.

Źródło: TVP INFO

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy