Mieli nosa i zatrzymali samochód. Znalezli ogromne ilości marihuany!

portal tvrepublika.pl,zk 03-04-2024, 12:50
Artykuł
X/PolskaPolicja

Jak podała w środę wielkopolska policja, funkcjonariusze Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu podczas kontroli drogowej znaleźli w zatrzymanym samochodzie 129 kg marihuany o wartości 5 milionów złotych. 31-letni kierowca trafił do aresztu.

Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji podał w środę, że zatrzymanie dostawczego busa miało miejsce 27 marca na terenie pow. grodziskiego

"Powodem interwencji był uszkodzony zderzak, który zagrażał bezpieczeństwu innym użytkownikom. Policjanci zabrali dowód rejestracyjny samochodu i pouczyli kierowcę. Jednak mimo tego 31-letni kierowca był bardzo zdenerwowany obecnością policjantów" - podał Święcichowski.

Funkcjonariusze poprosili kierowcę o otworzenie części ładunkowej, która według jego słów miała być pusta. Okazało się, że jest wypełniona workami.

"Po ich otwarciu, oczom policjantów ukazały się mniejsze worki z zielonym suszem. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna tłumaczył, że nic nie wie o pochodzeniu tych narkotyków. Został zatrzymany" - poinformował.

Kierowca busa został aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy