Michniewicz namiesza w składzie? Szykują się ogromne zmiany

Adrian Burzyński 10-06-2022, 20:27
Artykuł
Łączy nas piłka

Mecz w Rotterdamie zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie wiemy coraz więcej, odnośnie tego kto zagra z Holandią. Selekcjoner na pewno da odpocząć paru zmęczonym sezonem zakownikom, a ponadto pole manewru ograniczają kontuzje. Swoje szanse dostaną, zatem zmiennicy oraz debiutanci.

Na wtorkowej konferencji Czesław Michniewicz podał skład, który zagrał w feralnym meczu z Belgią (1:6). Tym razem jednak wiemy niewiele, w kwestii wyjściowej jedenastki na spotkanie z Holandią. Selekcjoner zdradził tylko dwa konkrety. Strzałów Pomarańczowych bronić będzie Łukasz Skorupski, a za ich powstrzymywanie weźmie się Jan Bednarek.

Kilku graczy z kręgosłupa kadry dostanie tego dnia wolne. Na trybunach na pewno usiądzie Kamil Glik, a obok stopera Benvento oglądać mecz będą kontuzjowani, Adam Buksa i Krystian Bielik. Poza tym możemy tylko się domyślać, kto zagra z Holandią.

Do dyspozycji trenera będzie Matty Cash, więc ciężko sobie wyobrazić, że gracz Aston Villi nie dodstanie szansy na prawej obronie. Z drugiej strony defensywy, ponoć szykuje się zaskoczenie. Szanse po nie najgorszym meczu z Belgią, znów ma dostać Robert Gumny, choć też nikt się nie zdziwi, jak na murawie pojawi się Nicola Zalewski.

Środek obrony to wspomniany Bednarek i ... być może Jakub Kiwior. Samo powołanie gracza Spezii było jednym z większych zaskoczeń, a teraz 22-latek będzie odpowiedzialny za zatrzymanie piłkarzy klasy, co najmniej europejskiej.

Na lewym skrzydle może zagrać Kamil Grosicki lub wspomniany Zalewski, z kolei na przeciwległej stronie swoje minuty, zapewne dostanie ktoś z dwójki Przemysław Frankowski/Jóźwiak. Spotkanie w Rotterdamie, być może będzie także ostatecznym sprawdzianem dla Karola Linettego. Pomocnik nie gra wiele w klubie i jeśli chce zachować szanse na regularną grę, musi pokazać się ze świetnej strony.

Środek pola wraz z graczem Torino, stworzyć powinni Mateusz Klich i Piotr Zieliński. Jedynym snajperem zostanie zapewne Krzystaof Piątek, który nadal nie zagrał podczas tego zgrupowania. Taki skład oznaczyłby, że nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Co więcej gwiazda Bayernu najprawdopodobniej nie usiądzie nawet na ławce - wszystko ma zależeć od stanu zdrowia Arkadiusza Milika.

Przypuszczalny mecz Polaków na mecz z Holandią:

Łukasz Skorupski – Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Nicola Zalewski – Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Mateusz Klich, Kamil Grosicki – Krzysztof Piątek

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy