Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz otrzymali Główną Nagrodą Wolności Słowa, za serial „Reset”
Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz, autorzy serialu dokumentalnego „Reset”, otrzymali pierwszą Główną Nagrodę Wolności Słowa, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujących nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka.
„Reset” to serial dokumentalny autorstwa dziennikarza Michała Rachonia i historyka prof. Sławomira Cenckiewicza, wyprodukowany w 2023 r. przez TVP. Serial ukazuje politykę zagraniczną rządu PO-PSL, w szczególności prorosyjski zwrot polityki gabinetu Donalda Tuska, który rozpoczął się w 2008 r.
Serial to łącznie 17 odcinków w dwóch sezonach. Po siłowym przejęciu mediów publicznych przez nominatów Bartłomieja Sienkiewicza, serial „Reset” zniknął z VOD TVP.
Główna Nagroda Wolności Słowa dla @michalrachon i @Cenckiewicz !https://t.co/mGPBmA6AFw
— SDP Portal (@SDPportal) June 21, 2024
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Polacy mają być współwinni kolonializmowi. "Niemcy wypowiedziały nam narracyjną wojnę"
Zuchwały atak uzbrojonej bojówki na katolicką szkołę
Radni za germanizacją Wrocławia. Wraca Kaiserbrücke na cześć militarysty i wroga Polaków