Michał Kamiński ekspertem izraelskiej firmy wywiadowczej
Michał Kamiński, przez wielu uważany za jednego z głównych doradców Ewy Kopacz pracuje jednocześnie jako ekspert Prism Group – izraelskiej firmy zajmującej się gromadzeniem informacji gospodarczych.
Choć już w Platformie Kamiński nazywany jest jest żartobliwie "Misio ministrem", co pokazuje jak wielkie jest jego zaangażowanie we współpracę z polskim rządem i premier Kopacz, nie przeszkadza mu to współpracować z prywatną amerykańsko-izraelską firmą wywiadowczą, która zajmuje się marketingiem politycznym i gromadzeniem informacji gospodarczych.
Połączenie sprawowanych przez Kamińskiego funkcji może budzić wątpliwości, jednak on sam nie widzi w tym nic niestosownego. – Nie mam żadnego konfliktu interesów, bo moja firma nie ma absolutnie żadnych interesów w Polsce – przekonuje w rozmowie z Faktem.
Z kolei w Radiu Zet zapewnia, że jego spotkania z premier Kopacz ograniczają się głównie do kwestii spraw ukraińskich.
Polityk stwierdza także, że nie gości na stałe w KPRM. Podkreśla, że nie ma swojego gabinetu, ponieważ nie otrzymał żadnej propozycji.
Najnowsze
Prokuratura podała nowe szczegóły ws. śmierci Łukasza Litewki. Także dotyczące telefonu komórkowego
Pilny komunikat do użytkowników mObywatela. Ostrzeżenie przed oszustami
Nielegalna umowa ws. SAFE podpisana. Tusk: to moment przełomowy w historii i Polski i UE