Miała ponad 4 promile alkoholu. Jechała pod prąd, prosto na inny samochód

Artykuł
Kobiecie odebrano prawo jazdy
Fot. Flick/Warszawski Serwis Prasowy, Policja/portal TVRepublika

Nietrzeźwa kobieta, która miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, została zatrzymana po tym, jak jechała przeciwległym pasem ruchu wprost na inny pojazd. Dwóm mężczyznom z tego auta udało się zastawić kobiecie drogę i zmusić ją do zakończenia jazdy. Kiedy wysiadła, miała problemy z utrzymaniem równowagi.

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą otrzymali sygnał o prawdopodobnie nietrzeźwej kierującej. Kobieta miała zostać zatrzymana przez dwóch mężczyzn po tym, jak jechała nie tym pasem ruchu co powinna. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, od razu wyczuli od kobiety w vw golfie alkohol. Miała do tego problemy z utrzymaniem równowagi i rozmową z funkcjonariuszami. Policjanci wiedzieli, że wynik na alkomacie będzie pozytywny. Jednak nie spodziewali się, że urządzenie wskaże ponad 4 promile. Niecodziennie ktoś wsiada w takim stanie po alkoholu, a jeszcze rzadziej jest to kobieta.

Mężczyźni, którzy zgłaszali tą sytuację, przekazali policjantom, że 41-latka za kierownicą vw golfa poruszała się przeciwległym pasem ruchu jadąc na wprost nich. Zorientowali się, że może być nietrzeźwa i postanowili natychmiast zareagować. Zastawili kobiecie drogę, wymusili zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Kiedy kobieta wysiadła z auta, mężczyźni do czasu przyjazdu policjantów pilnowali, by się nie oddaliła. To postawa zasługującą na słowa uznania, bo mogło dojść do tragedii. Nikt nie powinien obojętnie podchodzić do takich sytuacji. Pamiętajmy jednak, by reagować na nie dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo i zawsze wzywajmy patrol.

41-letnią mieszkankę Kostrzyna nad Odrą czekają kłopoty. Na miejscu policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Źródło: Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy