Mężczyzna wziął trzech zakładników. Panika w autokarze

Artykuł
Zatrzymanie odbyło się bez problemów
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Autostrada nr 9 w Bawarii została we wtorek wieczorem zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Hilpoltstein i Greding z powodu dużej operacji policyjnej. Policja mówiła o "sytuacji zagrożenia". Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który wziął trzech zakładników. Podejrzanego zatrzymano.

W autokarze miało dojść do sprzeczki. Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który był w pojeździe z trzema kierowcami. Wszyscy pozostali pasażerowie zdążyli w międzyczasie opuścić pojazd.

O godzinie 21:30 specjalnej grupie zadaniowej udało się zatrzymać sprawcę wewnątrz autokaru. Jak powiedział szef centrum operacyjnego "odbyło się to bez żadnych problemów".

Wszystkie trzy osoby, które były w autobusie, mogły wyjść wcześniej. Szczegóły dotyczące aresztowanego mężczyzny nie są jeszcze znane. "Do tej pory nie znaleziono żadnej broni. Autokar jest nadal przeszukiwany" - podała policja na Twitterze.

Jak poinformował dziennik "Sueddeutshe Zeitung" policyjny zespół negocjacyjny próbował wcześniej wyjaśnić sytuację.

Początkowo nie było wiadomo, ilu pasażerów znajdowało się w pojeździe. Autokar był zaparkowany między dwoma skrzyżowaniami, pomiędzy miejscowościami Hilpoltstein i Greding, na środku autostrady, która została zamknięta. Wstrzymano również kursowanie pociągów na pobliskiej linii Monachium-Norymberga.

Według informacji gazety "Bild" autokar jechał do Serbii.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy