Memoriał Kamili Skolimowskiej już w niedzielę. Wielkie gwiazdy i pożegnania

Artykuł
Wielcy sportowcy na Memoriale Kamili Skolimowskiej
Fot: Twitter/ Memoriał Kamili Skolimowskiej

W Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartuje ponad 40 medalistów olimpijskich z Polski i ze Świata. A to wszystko już w niedzielę 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na memoriale po raz ostatni w karierze wystąpią Piotr Małachowski i Kamila Lićwinko.

Na starcie sprntu stanie m.in. Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajka jest ośmiokrotną medalistką olimpijską. Na dystansie 200 metrów mężczyzn wystartuje mistrz olimpijski z Tokio -Kanadyjczyk Andre De Grasse. Na 110 metrów przez płotki pobiegnie złoty medalista z Tokio Jamajczyk Hansle Parchment.

W konkursie rzutu młotem panów wystartuje cała światowa czołówka z mistrzem olimpijskim – Wojciechem Nowickim na czele. Obecny będzie też Paweł Fajdek, brązowy medalista olimpijski.

– W niedzielę wszystko będzie naj. Najlepszy stadion, najlepsi kibice i najlepsi lekkoatleci z całego świata. Tylko w naszym konkursie, czyli rzucie młotem – konkurencji memoriałowej – wystartujemy w ekipie, która w Tokio zajęła pierwsze cztery miejsca. Będzie złoty Wojtek Nowicki, będzie srebrny Eivind Henriksen z Norwegii, czwarty w Tokio Michajło Kochan i rzecz jasna ja, czyli brązowy medalista olimpijski i rekordzista obiektu. Czeka nas świetne rzucanie, nie mogę doczekać się kolejnego startu na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym! – powiedział Paweł Fajdek.

To będą zawody szczególne, ponieważ ostatni rzut w karierze odda Piotr Małachowski. Legenda, ikona sportu, człowiek o złotym sercu. To będzie punkt kulminacyjny zawodów. Dwukrotny wicemistrz olimpijski przekaże pałeczkę w sztafecie pokoleń swojemu synowi. Henryk – niespełna ośmioletni chłopiec – rzuci dyskiem po raz pierwszy w oficjalnych zawodach!

Ostatnie zawody w karierze zapowiedziała Kamila Lićwinko. - Po 22 latach na skoczni pożegnam się z Wami w niedzielę podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie! To będzie bardzo wzruszająca chwila – napisała Lićwinko na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy