Meksyk z planowym zwycięstwem. Niespodziewane problemy USA

Artykuł
Meksyk triumfuje, USA zaczyna od falstartu
Fot: Twitter/Mexican National Team

Eliminacje do MŚ w Katarze objęły już cały świat. W strefie Ameryki Północnej i Środkowej, czyli CONCACAF doszło do rozpoczęcia ostatniej rundy eliminacyjnej, Po raz pierwszy od wielu lat, w ostatniej rundzie ekip jest osiem, a nie sześć. Awans na mundial wywalczą trzy drużyny, a czwarta zagra w barażu interkontynentalnym.

Reprezentacja Meksyku pokonała Jamajkę 2:1. Selekcjoner Gerardo Martino próbuję wprowadzić do drużyny sporo młodych i zdolnych graczy. Jedną z bramek strzelił 23- latek z Cruz Azul, Alexis Vega. Dla Meksyku awans na mundial to tak, jak w przypadku Brazylii i Argentyny normalność. Reprezentacja Meksyku jest na trzecim miejscu w rankingu najczęściej występujących na mundialu.

Inna drużyna z tego kontynentu, Stany Zjednoczone to zespół, który przy okazji kwalifikacji na poprzedni mundial doznał klęski. Przez trzy lata, USA próbowało wrócić na należne im miejsce. Odmłodzili kadrę i wprowadzili wielu młodych graczy do świetnych klubów w Europie. Pulisic w Chelsea, Adams w RB Lipsk czy Reyna w Borussi Dortmund. Początek eliminacji i … bezbramkowy remis z Salwadorem. Amerykanie oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Salwadoru. Amerykanie już w poniedziałek będą mogli się zrehabilitować za ten remis. Zmierzą się z Kanadą, która w pierwszej kolejce zremisowała z Hondurasem 1:1.


Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy