Media Wolnego Słowa murem za Ukrainą! Pomóż i Ty

Artykuł
Fot. Materiały prasowe

Zupełnie inny charakter niż do tej pory przybiorą tegoroczne obchody związane z katastrofą smoleńską. 10 kwietnia br. Kluby „Gazety Polskiej” planują zorganizować wielką zbiórkę na rzecz Ukrainy. Akcja odbywać się będzie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

- Liczy się każdy grosz. Zebrane pieniądze posłużą głównie na zakup środków medycznych dla jednostek wojskowych rozlokowanych w strefach bezpośredniej walki - powiedziała w rozmowie z portalem tvrepublika.pl Anna Wójcik z Fundacji Klubów „Gazety Polskiej”.

Gest wyprzedzający już na początku wojny wykonał Zarząd „Gazety Polskiej”. Redaktor Naczelny Tomasz Sakiewicz podjął decyzję o przekazaniu 100% dochodu ze sprzedaży (do 30.03.2022) z prenumeraty elektronicznej na pomoc dzieciom z objętej wojną Ukrainy.

To jednak nie koniec. Członkowie klubów „GP” kilka tygodni temu rozpoczęli wielką akcję pomocy uchodźcom. Organizowali zbiórki darów oraz protesty przeciwko rosyjskiej agresji.

Pomoc szerokim strumieniem popłynęła też do kobiet, które zmuszone były uciec ze swojego kraju, by chronić swoje dzieci przed rosyjskimi bombami zrzucanymi na ich domy. Wspomagali też tych wszystkich, którzy zostali i z bronią w ręku walczyli o suwerenność swojej ojczyzny.

Zbiórka darów odbyła się wcześniej w Bydgoszczy, Czarnowie, Złejwsi Wielkiej, Serocku, Niewieścinie. Za zebrane fundusze przez Fundację Prawa Nauki i Przedsiębiorczości zakupiono m.in. agregaty prądotwórcze.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy