Męczyli się, ale wygrali. „Pomarańczowi” lepsi od drużyny Senegalu [wideo]

Telewizja Republika

Holandia pokonała Senegal 2:0 w meczu grupy A piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, choć pierwszy celny strzał oddała dopiero w 84. minucie. Wówczas zagranie w pole karne Frenkiego de Jonga wykorzystał Cody Gakpo, który wybiegł zza obrońców, uprzedził bramkarza rywali i popisał się skuteczną główką. Wynik, już w doliczonym przez sędziego czasie gry, ustalił Davy Klaassen dobijając strzał Memphisa Depaya obroniony przez Eduoarda Mendy'ego.

Spotkanie w pierwszych minutach toczone było w szybkim tempie. Obie drużyny starały się atakować, ale nie stwarzały bardzo dogodnych okazji do zdobycia gola. W pierwszej połowie najlepszą zmarnował de Jong, kiedy mając przed sobą tylko bramkarza zaczął przekładać sobie piłkę, co pozwoliło obrońcom mu ją wybić.

Senegal kilka niezłych strzałów oddał w drugiej połowie, ale Andries Noppert spisywał się bez zarzutu. 28-letni bramkarz po raz pierwszy w karierze wystąpił w drużynie narodowej.

"Pomarańczowi" mogą się pochwalić serią 16 spotkań bez porażki. Ostatniej doznali w 1/8 finału ubiegłorocznego Euro, gdy przegrali z Czechami 0:2.

W niedzielnym meczu otwarcia Ekwador pokonał Katar 2:0. Kolejne spotkania w tej grupie rozegrane zostaną w piątek. Holandia zmierzy się z Ekwadorem, a Katar z Senegalem.