Matkowski w Republice: będzie atak, nawet bronią atomową [wideo]

Artykuł
Twitter/@PoliticTriangle

- Eskalacja wojny trwa i końca nie widać – oświadczył dr Jan Matkowski, wykładowca akademicki ze Lwowa. – Będzie zmasowany atak Rosji, nawet z użyciem broni atomowej – dodał gość programu „W punkt” w Telewizji Republika.

- Po raz pierwszy atak rakietowy nie był przeprowadzany w nocy albo nad ranem, ale w takim czasie, aby cały świat go zobaczył. Także w Rosji, bo tam jest jakieś niezadowolenie, że ta wojna nie wygląda tak, jak zakładano – powiedział dr Jan Matkowski, pracownik naukowe ze Lwowa.

- W czasie ostrzału rakietowego przez Rosjan we Lwowie nie było paniki. Nie działał do popołudnia internet, były kłopoty z płatnościami, z komunikacją. Ale powtarzam, w mieście nie było paniki – dodał gość programu „W punkt” w Telewizji Republika.

- Wydaje mi się, że agresorzy chcą przeprowadzić silne natarcie na Kijów, aby zdobyć stolicę Ukrainy. To z terytorium Białorusi ma wyjść ten atak. Ruchy, które obserwujemy na Białorusi świadczą, że Putin z Łukaszenką przygotowują się do ataku. Prędzej czy później Ukraińcy dostaną atak z północy, z terytorium Białorusi. Będzie on zmasowany, nawet z użyciem broni atomowej. Eskalacja wojny trwa i końca nie widać – podsumował dr Matkowski.

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy