Matka z partnerką pobiły synka na śmierć. Wcześniej zabierały go na marsze proaborcyjne

Artykuł
Matka ze swoją partnerką oskarżone o morderstwo
fot. Twitter/desaparecidas argentina

Śmierć Lucio Abel Dupuy wstrząsnęła całą Argentyną. Chłopca pobiły na śmierć matka ze swoją partnerką. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku wielorakiego urazu i krwawienia wewnętrznego.

Pięcioletni chłopiec został pobity na śmierć przez swoją matkę i jej partnerkę. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku urazu i krwawienia wewnętrznego. Chłopiec miał na ciele ślady uderzeń, oparzeń papierosami oraz ugryzień.

Według The Voice historia medyczna dziecka wskazuje, że między grudniem 2020 a marcem 2021 pięć razy trafiło ono do różnych szpitali ze złamaniami i siniakami.

Badania kryminalistyczne wykazały, że dziecko było także ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Ojciec zamordowanego chłopca potwierdził, że miał spór ze swoją byłą partnerką i nie był świadomy maltretowania syna. Wymiar sprawiedliwości przyznał jednak prawo do opieki matce.

„Sprawiedliwość nigdy mnie nie słuchała, zawsze faworyzowała matkę, bez względu na to, ilu prawników i mediacji próbowałem”, napisał na swoim koncie na Facebooku ojciec zmarłego. „Wybacz mi, synu, nie zdążyłem […] Kocham Cię. Wybacz mi, że nie mogę nic zrobić” - dodał.

Matka dziecka i jej partnerka zostały umieszczone w areszcie. Jak donosi The Chorrillero, Magdalena Expósito Valenti i Abigail Páez są odizolowane od reszty więźniów po próbie napaści przez innych osadzonych.

Morderstwo Lucia wywołało oburzenie wśród mieszkańców. Protestując, dotarli do bram komisariatu w stolicy La Pampy i rozpoczęli zamieszki. Budynek obrzucono kamieniami i podpalono pojazdy patrolowe. „Chcemy sprawiedliwości!” - krzyczeli sąsiedzi rodziny zmarłego.

Kolejne demonstracje domagające się sprawiedliwości za zbrodnię odbyły się w czwartek przed I Oddziałem Służby Więziennej, gdzie przetrzymywane są podejrzane kobiety.

Wcześniej kobiety zabierały dziecko na marsze proaborcyjne.

Źródło: marketresearchtelecast.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy