Mateusz Wieteska będzie w reprezentacji. Selekcjoner Paulo Sousa jest pewny

Artykuł
Mateusz Wieteska jest liderem Legii. Będzie liderem kadry Sousy?
Fot:Twitter/Legia Warszawa

Według informacji Piotra Kamienieckiego z TVP Sport, selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa jest przekonany, żeby powołać obrońcę Legii Warszawa, Mateusza Wieteskę na październikowe zgrupowanie reprezentacji.

Wieteska w ostatnich sezonach stał się kluczowym zawodnikiem w drużynie Legii Warszawa. 24-latek wyrósł na lidera formacji defensywnej. Zauważył to także selekcjoner Paulo Sousa. Wieteska ma pojawić się na październikowym zgrupowaniu, gdzie Polacy zagrają z San Marino (9 października, oraz Albanią 12 października). Według ekspertów, Mateusz Wieteska potrafi skutecznie wyprowadzać piłkę z własnej połowy.

Rywale Wieteski w reprezentacji Sousy. Nie jest bez szans

Sytuacja reprezentacji Polski na środku defensywy jest dosyć niepewna. Kamil Glik występuje w Serie B i ma już 33 lata. Nadal jest liderem, ale nie będzie występował w reprezentacji w nieskończoność. Jan Bednarek nie gra w Southampton i nie wiadomo, kiedy zacznie regularnie pojawiać się na boiskach Premier League. Michał Helik i Kamil Piątkowski popełniają jeszcze sporo błędów. To ta dwójka zawiniła przy straconym golu z San Marino.

Źródło: TVP Sport

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy