Mateusz Morawiecki poważnie rozważa obowiązkowe szczepienia. W służbie zdrowia

Artykuł
Czy szczepienia dla służby zdrowia będą obowiązkowe?
Fot:Flickr/Kancelaria Premiera

Część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia były obowiązkowe; w najbliższym czasie bardzo poważnie to rozważymy — powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na razie nie ma dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień.

Szef rządu na konferencji prasowej był pytany m.in. o rekomendacje Rady Medycznej w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Premier poinformował, że podczas poniedziałkowego spotkania z Radą Medyczną dyskutowano na temat kolejnych przedsięwzięć zachęcających jak największą liczbę obywateli do zaszczepienia się.

- Jest część Rady Medycznej, która jeszcze mocniej zachęca np. do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy i w ogóle Unii Europejskiej, były obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie — powiedział Morawiecki.

Jak dodał, pacjenci, którzy przychodzą po ratunek do służby zdrowia, mogą być bardziej narażeni na zakażenia i skutki COVID-19. - Dlatego ten wariant jest rozważany — zapowiedział szef rządu.

Zaznaczył jednocześnie, że podczas spotkania Rady Medycznej nie było dyskusji dotyczącej powszechnego obowiązku szczepień.
Premier wskazał, że infrastruktura Narodowego Programu Szczepień pozwala zaszczepić około 700 tys. osób dziennie. Zapewnił, że szczepionek nie zabraknie a cały system, działa świetnie- zapewnia Mateusz Morawiecki.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy