Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
06:32 Ukraina: Rosja zaatakowała w nocy Kijów rakietami balistycznymi
05:30 Estonia: Na granicy z Rosją działa nowy system radarowy wykrywający nadlatujące drony
04:57 Portugalia: Pięciu strażaków rannych podczas gaszenia pożaru lasów; trwa ewakuacja ludności
03:48 USA: Według Federalnego Biura Śledczego (FBI) w 2025 roku odnotowano znaczny spadek liczby ciężkich przestępstw
03:02 Kolumbia: Co najmniej 294 ofiary śmiertelne poniedziałkowego trzęsienia ziemi
01:26 USA: Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku gwałtownych burz i powodzi, które od kilku dni nawiedzają Indianę
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Świdnica, Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne zapraszają na Obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej 16.08, g. 12:30 Msza Św. Kościół pw. NMP Królowej Polski g. 13:45 Uroczystości pod tablicą 100-lecia Bitwy Warszawskiej, Świdnica

Maszerują w obronie spalonej tęczy. "Krematoria i swastyka, narodowców polityka"

Źródło:

"Wolności nie spalicie!" pod tym hasłem ruszył w piątek ulicami Warszawy marsz. Demonstracja jest formą protestu przeciwko spaleniu "Tęczy" na pl. Zbawiciela i zamieszkom, jakie miały miejsce w stolicy 11 listopada podczas manifestacji środowisk narodowych.

Uczestnicy marszu ruszyli ok. 18 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika i planują przejść ulicami: Nowy Świat, Mokotowska, Pl. Zbawiciela, Marszałkowska, Wilcza, Krucza, Hoża do skłotu Przychodnia przy ul. ks. Skorupki. Tam ma się odbyć wiec.

Na czele pochodu jego uczestnicy niosą transparenty z napisami: "Dość terroru Marszu Niepodległości. Ulice wolne i bezpieczne" oraz "Razem przeciwko nacjonalizmowi". Słychać muzykę i odgłosy bębnów, widać osoby przebrane za klaunów. Maszerujący skandują: "Nie łudźcie się, my się nie poddamy", "Krematoria i swastyka, narodowców polityka".

Organizatorem marszu są założyciele strony "Dość terroru Marszu Niepodległości - o ulice wolne i bezpieczne".

- Mamy dość - sytuacja wymaga zdecydowanej reakcji społecznej. Stanowczo sprzeciwiamy się działalności faszyzujących bojówek na ulicach polskich miast - zarówno 11 listopada, jak i każdego innego dnia. Chcemy, aby w otaczającej nas przestrzeni wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Wspólnie zademonstrujmy przeciwko przemocy, wykluczeniu i dyskryminacji - apelują organizatorzy akcji.

Udział w proteście zapowiedziało także OPZZ. - Razem zatrzymajmy brunatną falę. Wspólnie brońmy praw pracowniczych i obywatelskich - zachęcał związek do udziału w demonstracji.

W poniedziałek w Warszawie podczas zorganizowanego przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości doszło do burd w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej, przed skłotami przy ulicach ks. Skorupki i Wilczej. Zniszczono kilka samochodów, powybijano szyby, wyrwano znaki drogowe, na placu Zbawiciela podpalono instalację artystyczną "Tęcza", która została naprawiona zaledwie kilka dni wcześniej.

Na jednym z portali społecznościowych już kilka godzin po spaleniu instalacji powstał fanpage "Odbudujmy tęczę". W piątek po południu odbyła się akcja "Niewzruszeni! Całujmy się pod tęczą!", coraz większą popularność zyskuje też inicjatywa "Wetknij kwiatek w tęczę".

mp, pap, fot. Youtube