Marynarka wojenna wzbogaci się o trzy nowe okręty. Wiemy do czego posłużą

Tomasz Domański 26-06-2022, 17:00
Artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej @MON_GOV_PL | TT

"Miałem sposobność zatwierdzić umowę w sprawie wyposażenia polskiej Marynarki Wojennej w trzy kolejne niszczyciele min. To bardzo dobre okręty, jak słyszałem od marynarzy. Cieszę się z tego, że oprócz jednego okrętu, który już jest w służbie, kolejne już niebawem trafią do 8 Flotylli", powiedział przebywający w Świnoujściu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak zapowiedział, za kilka tygodni okręt ORP "Albatros" trafi do służby, natomiast jesienią do służby wejdzie kolejny - ORP "Mewa". "Trzy kolejne okręty, wyprodukowane przez polską stocznię trafią do polskiej marynarki wojennej już jako okręty produkowane seryjnie" - dodał Minister Obrony Narodowej.

"To ważne, by polska marynarka dysponowała najnowocześniejszym sprzętem, który daje gwarancję tego, że świetnie wyszkoleni polscy marynarze skutecznie mogą strzec polskiego wybrzeża. Naszym zadaniem - zadaniem władz Rzeczpospolitej jest tworzenie warunków do tego, żeby polskie wojsko - w tym Marynarka Wojenna mogło się rozwijać. To zadanie podstawowe - bezpieczeństwo naszej ojczyzny" - mówił Błaszczak.

Stronami umowy są Skarb Państwa (Agencja Uzbrojenia) oraz Konsorcjum w składzie: Stocznia Remontowa Shipbuilding wraz z PGZ Stocznia Wojenna oraz Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej.

Źródło: PAP/MON

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy