Marsz dla Życia w Waszyngtonie. Dziesiątki tysięcy Amerykanów przeciwko aborcji

Artykuł
Twitter.com/PaulVitale

Ulicami Waszyngtonu przeszedł coroczny Marsz dla Życia, będący największą manifestacją obrony prawa do życia nienarodzonych od momentu poczęcia. Uczestnicy wydarzenia podkreślali wagę przestrzegania praw człowieka oraz konieczność zmian powszechnie obowiązującego prawa.

Każdego roku na Marsz dla Życia w Waszyngtonie przybywają Amerykanie z różnych części kraju. Tym razem wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ uczestnicy i organizatorzy wskazywali na dużą szansę ograniczenia aborcji w USA.

Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Równość zaczyna się w łonie matki”. Obrońcy życia niejednokrotnie podkreślali, że mają nadzieję, że w 2022 roku Sąd Najwyższy unieważni prawo aborcyjne oparte na sprawie Roe vs. Wade z 1973 roku i zakaże zabijania dzieci nienarodzonych po 15 tygodniu ciąży.

Osoby pro life zwracały uwagę na to, że od tego okresu dokonano w Stanach Zjednoczonych 63 miliony morderstw aborcyjnych oraz domagały się „zakończenia ostatecznej formy dyskryminacji”, jaką jest aborcja.

Podczas manifestacji głos zabrali również duchowni Kościoła Katolickiego.

„Sprzeciw Kościoła Katolickiego wobec aborcji jest odpowiedzią miłości zarówno do matek, jak i ich dzieci w łonie matki. Nauczanie Kościoła głosi przesłanie życia, przypominając nam, że każde życie jest świętym darem od Boga od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci” – podkreślił abp William E. Lori z Baltimore, przewodniczący Komitetu ds. Działalności na rzecz Obrony Życia

„Nie możemy zbudować naprawdę sprawiedliwego społeczeństwa i pozostawać w samozadowoleniu w obliczu ogromnego wpływu sprawy Roe vs. Wade, która pochłonęła ponad 60 milionów istnień ludzkich od 1973 roku. Obyśmy modlili się, pościli i pracowali na dzień, w którym dar każdego człowieka – życie – jest chronione przez prawo i mile widziane w miłości” – dodał amerykański hierarcha.

W marszu przeszło kilkadziesiąt tysięcy osób, a zgromadzenie zakończono pod gmachem Sądu Najwyższego, od którego większa część Amerykanów oczekuje sprawiedliwego wyroku, przywracającego, choć częściowo godność życiu poczętemu.

 

Źródło: pch24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy