Marcin Polak zachwycił. Mamy pierwszy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

Marcin Polak zdobył brązowy medal w kolarstwie torowym na Igrzyskach Paraolimpijskich
Pressfocus/Adam Starszyński

Pierwszym polskim medalistą na Igrzyskach Paraolimpijskich został Marcin Polak. Kolarz torowy sięgnął po brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie na 4000 metrów. Jego przewodnikiem był Michał Ładosz.

W eliminacjach Polacy wywalczyli trzeci czas (4:05.042). W związku z tym dziś czekała ich walka o medal. Długo wydawało się jednak, że nici z marzeń o krążku. Nasi reprezentanci przez większość dystansu wyraźnie odstawali od Francuzów. Nawet na blisko 500 metrów do mety mieli stratę do rywali, wynoszącą prawie sekundę. Z gratulacjami pospieszył prezydent RP Andrzej Duda.

Na szczęście końcówka wyścigu to popis umiejętności „Biało-Czerwonych”. Polak oraz Ładosz zaczęli sukcesywnie odrabiać stratę i ostatecznie sięgnęli po pierwszy medal Igrzysk Paraolimpijskich dla Polski. Swoich rywali wyprzedzili o 0,3 sekundy.

Mamy nadzieję, że to pierwszy z wielu medali Polaków. Na poprzednich Igrzyskach Paraolimpijskich zdobyliśmy 39 krążków.

Źródło: Portal TV Republika