Many Pacquiao mówi pas. Legendarny pięściarz kończy karierę

Artykuł
Many Pacquiao: Żegnaj boksie. Trudno mi zaakceptować, że mój czas w tym sporcie już się skończył
Fot:Twitter/ESPN Ringside

Many Pacquiao zakończył karierę. W następnym roku Filipińczyk wystartuje w wyborach na prezydenta swojego kraju. „Pacman” jest jedynym pięściarzem, który zdobył mistrzowskie pasy w ośmiu różnych kategoriach wagowych.

Many Pacquiao opublikował na swoim Facebooku film, w którym powiedział: - Chciałbym podziękować całemu światu, a zwłaszcza Filipińczykom za wspieranie mnie. Żegnaj boksie. Trudno mi zaakceptować, że mój czas w tym sporcie już się skończył – powiedział wzruszony zawodnik.

Pięściarz przez całą karierę stoczył aż 72 walki. 62 razy wygrał, w tym 39 razy nokautował rywali. Poniósł osiem porażek, a dwie walki kończyły się remisem. Pacquiao jest posiadaczem 12 pasów mistrzowskich.

Na koniec pożegnalnego filmu, legendarny Filipińczyk powiedział: - Dziękuję, boksie, za zmienienie mojego życia. Kiedy moja rodzina była w bardzo trudnym położeniu, to dawałeś nam nadzieję. Mnie podarowałeś szansę na wydostanie się z biedy. Dzięki tobie byłem w stanie inspirować ludzi na całym świecie. Dzięki tobie zyskałem odwagę, by zmieniać życie innych. Nigdy nie zapomnę, co zrobiłem i czego dokonałem. Zabrzmiał właśnie ostatni gong. Boks się skończył – podsumował legendarny Many Pacquiao.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy