Manchester United rywalem Arsenalu w 1/4 finału FA Cup

FACEBOOK.COM/ARSENAL

Piłkarze Manchester United pokonali na wyjeździe trzecioligowy Preston North End 3:1 (0:0) i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. W tej fazie rozgrywek dojdzie do szlagieru z ich udziałem - zmierzą się z Arsenalem Londyn.

Drużyna z Preston dzielnie broniła się w pierwszej połowie pojedynku z faworyzowanymi rywalami. A na początku drugiej - w 47. minucie - objęła nawet prowadzenie po trafieniu Scotta Lairda. Podopieczni Louisa van Gaala ostatnie 25 minut zagrali jednak z bezwzględną skutecznością - do remisu doprowadził w 65. minucie Ander Herrera, później bramkarza gospodarzy pokonali też Marouane Fellaini (72) i Wayne Rooney z rzutu karnego (88).

W poniedziałek odbyło się losowanie par 1/4 finału. Na zwycięzcę spotkania w Preston czekał już Arsenal. Ubiegłoroczny triumfator rozgrywek awans do najlepszej ósemki zapewnił sobie dzień wcześniej, pokonując 2:0 występujące na zapleczu ekstraklasy Middlesbrough. W bramce "Kanonierów" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. Gospodarzem szlagieru, który rozegrany zostanie 7 lub 8 marca, będą "Czerwone Diabły".

Ćwierćfinały Pucharu Anglii (7-8 marca):