Przejdź do treści
15:50 W związku z sytuacją hydrometeorologiczną służby i obiekty Wód Polskich pracują w trybie podwyższonej gotowości. Na rzece Elbląg obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, a w woj. warmińsko-mazurskim ostrzeżenia hydrologiczne III stopnia
14:35 Dolnośląskie: Przejście graniczne w Harrachovie-Jakuszycach zamknięte dla ciężarówek
14:09 Wielkopolskie: Nie żyją matka i dziecko, którzy wpadli do zamarzniętego stawu
14:04 Polska: Prokuratura Rejonowa w Rykach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-latce podejrzanej o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka
13:34 IMGW: Pochmurny i śnieżny koniec roku, w nocy mróz do minus 17 st. C
12:58 Polska: IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu oraz przed silnym mrozem i opadami marznącymi
12:46 Finlandia: Uszkodzenie podwodnego kabla, władze sprawdzają podejrzany statek
12:26 Śląskie: Czworo nastolatków rannych w wypadku. Auto prowadził 18-latek bez uprawnień
12:19 RPA: Co najmniej 41 chłopców zmarło w rezultacie ceremonii inicjacyjnych
Wydarzenie Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Na scenie m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Velvet, Bayer Full, Defis, Corona, Playboys i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz zaprasza na Mszę św. o łaskę zdrowia dla ks. Michała Olszewskiego, 6 stycznia, godz. 11.00, Katedra Św. Jana Chrzciciela, ul Świętojańska 8
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na obchody 163. Rocznicy Powstania Styczniowego, 10 stycznia, godz. 16:00, skwer przy Kopcu Wolności, przy ul. Parkowej 14
Wydarzenia Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyk: Słupsk 3.I, g. 17:00, Hotel Atena, Kilińskiego 7, Gdynia, 4.I, g. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Ks. Bp. Jana Bernarda Szlagi 3
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Włocławek, 7.I, g. 17.00, Garage Hotel, Toruńska 113; Toruń, 8.I, g. 19:00, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
Wydarzenia Klub "GP" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie i świadectwo s. Julii Dubowskiej - Cud Eucharystyczny w Sokółce, 5.I, g. 17.00, ul. Kościuszki 38, Skarżysko Kamienna. O godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Nowy Sącz, 11.I, g. 17:00, parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity, sala Wieczernika
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Maleje liczba osób przebywających w szpitalach z powodu Covid-19

Źródło: pexels.com

W niektórych województwach maleje liczba osób hospitalizowanych. We wszystkich województwach pozostaje zachowany bufor przynajmniej kilkuset wolnych łóżek covidowych.

- W dolnośląskich szpitalach zajętych jest 1487 łóżek z 2936 przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19. Wolne są 74 respiratory spośród 207 – podał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

- W województwie kujawsko-pomorskim wolnych jest 630 łóżek covidowych i 53 respiratory – poinformował w poniedziałek urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Łączna liczba łóżek covidowych w województwie wynosi 1921, z czego 1291 jest zajętych. Szpitale w regionie dysponują 179 respiratorami, z których 126 jest wykorzystywanych.

Na Mazowszu zajętych pozostaje 2730 z 5381 łóżek i 280 z 432 respiratorów.

Według danych na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego we wszystkich szpitalach regionu jest 2478 łóżek, w tym 1429 pozostaje zajętych. Szpitale dysponują 229 respiratorami dla pacjentów COVID-19, a zajętych jest 139 z nich. Dane te obrazują stan na niedzielę.

W woj. lubuskim w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 są obecnie przygotowane 1 143 łóżka. W poniedziałek zajęte były 552 z nich, natomiast na 67 łóżek z respiratorami pacjenci byli leczeni na 40 - poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W woj. łódzkim na 3252 miejsc dla chorych na COVID-19 ze wszystkich poziomów zabezpieczenia 1892 są zajęte. Z 268 łóżek respiratorowych 121 pozostaje zajętych – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

W województwie małopolskim łączna liczba łóżek covidowych w województwie wynosi 2973, z czego 1250 jest zajętych. Szpitale w regionie dysponują 408 respiratorami, z których 142 są wykorzystywane.

Opolski Urząd Wojewódzki poinformował na swojej stronie internetowej, że w regionie dla chorych zakażonych koronawirusem przygotowano 1210 łóżek. Wolne pozostaje 540 z nich. Z ogólnej liczby 65 respiratorów dla chorych na COVID-19 zajętych jest 27 urządzeń.

Na Podlasiu jest ok. 30 wolnych respiratorów. 720 pacjentów zakażonych koronawirusem przebywa w poniedziałek w szpitalach w Podlaskiem, 71 osób jest pod respiratorami - wynika z najnowszych danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Na terenie woj. podkarpackiego obecnie znajduje się 2047 łóżek dla chorych na COVID-19, z których 184 to łóżka respiratorowe. Wolnych łóżek covidowych jest ponad połowa, bo 1089. Spośród nich 69 to łóżka respiratorowe.

Na Pomorzu na ogólną liczbę 1853 łóżek covidowych 1077 jest zajętych. W użyciu jest także 85 ze 128 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Według najświeższych danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, z poniedziałku, w sumie w regionie dla chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji przygotowano 4007 łóżek w szpitalach I, II i III poziomu, z czego zajętych było 1967. W regionie jest też obecnie 316 łóżek respiratorowych, z czego zajętych – 198.

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 wynosi 1500, wolne są 793 miejsca. W szpitalach przygotowano ponadto 122 respiratory, z czego zajętych jest 51.

W poniedziałek po południu służby wojewody warmińsko-mazurskiego informowały, że w szpitalach regionu z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 788 osób, które zajmują tyle łóżek spośród 1272 dostępnych. W regionie zajęte są obecnie 83 respiratory dla pacjentów covidowych. Wolne pozostają 33 respiratory.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał, że w Wielkopolsce zajętych jest 1960 łóżek. Z kolei wolnych pozostaje ich 1208. Stube podał także, że na łączną liczbę 260 respiratorów, 159 jest zajętych.

W szpitalach na Pomorzu Zachodnim zajętych jest 978 łóżek z 1445 przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 – wynika z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zajęte też są 82 ze 112 respiratorów.

PAP

Wiadomości

Wielkie ODLICZANIE do Sylwestra z Republiką - START 19:30! Plejada gwiazd w Chełmie!

Tyle dla Tuska znaczy paraliż na drogach? Obwieścił też kolejny „sukces”

Pracowity rok 2025. Powstało kilkadziesiąt nowych Klubów "Gazety Polskiej"

Karambol na Dolnym Śląsku. A4 zablokowana w kierunku Legnicy

Tak prezentuje się ranking zarobków WTA. Sabalenka na czele

Prognoza pogody: będzie padać śnieg, temperatura lokalnie spadnie do minus 17 st. C

Morawiecki zapowiada: rok 2026 będzie rokiem walk. Dziś widzimy chaos, improwizację i nieudolność

Klimczak i Kierwiński przekonuje ,,Sytuacja WYDAJE SIĘ opanowana''-można się załamać

FIFA odpowiada na krytykę kibiców. Spór o ceny biletów na mundial trwa

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Jaki stosunek do euro mają Polacy? [SONDAŻ]

"Nie chcemy kolejnych bublowatych ustaw!" Rolnicy protestują przeciwko umowie z Mercosur

PDC: Ratajski zagra o półfinał MŚ. Znamy datę i godzinę meczu

Czworo nastolatków rannych w wypadku pojazdu który prowadził 18-latek bez uprawnień!

Katecheci świeccy zawierzyli swoje dzieło Matce Bożej na Jasnej Górze

Bardzo trudne warunki w górach. TPN odradza wyjścia w wyższe partie gór!

Najnowsze

Wielkie ODLICZANIE do Sylwestra z Republiką - START 19:30! Plejada gwiazd w Chełmie!

Tak prezentuje się ranking zarobków WTA. Sabalenka na czele

Prognoza pogody: będzie padać śnieg, temperatura lokalnie spadnie do minus 17 st. C

Morawiecki zapowiada: rok 2026 będzie rokiem walk. Dziś widzimy chaos, improwizację i nieudolność

Klimczak i Kierwiński przekonuje ,,Sytuacja WYDAJE SIĘ opanowana''-można się załamać

Tyle dla Tuska znaczy paraliż na drogach? Obwieścił też kolejny „sukces”

Pracowity rok 2025. Powstało kilkadziesiąt nowych Klubów "Gazety Polskiej"

Karambol na Dolnym Śląsku. A4 zablokowana w kierunku Legnicy