Maląg w Republice: wszystkie obietnice PO trudno uznać za wiarygodne [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- Tomasz Lenz powiedział to, co siedzi w Platformie Obywatelskiej w środku: cynizm i brak poszanowania dla seniorów – tak skomentowała minister Marlena Maląg słowa posła PO o konieczności zniesienia 13. i 14. emerytury. – Nie stawia to PO w dobrym świetle – dodała minister rodziny i polityki społecznej w Telewizji Republika.

- Stabilna finansowa polityka państwa dla seniorów to 13. emerytura na stałe oraz 14. emerytura przekazywana w czasie, gdy jest ona najbardziej potrzebna – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. – W ubiegłym roku wypłacona była w IV kwartale, w tym zdecydowaliśmy, że przekażemy ją w III kwartale; gdy przypadnie jak twierdzą analitycy szczyt inflacji. To adekwatna forma wsparcia dla najsłabszej grupy, a nie rozdawnictwo pieniędzy, jak twierdzi opozycja – dodała minister Maląg.

- Rząd musi działać, a nie pozostawać biernym. Staramy się przedstawiać Polakom sytuację taką, jaka ona jest. Na 14 emeryturę przeznaczymy ok. 11 mld złotych. Pełną kwotę świadczenia – 1217 zł – dostanie 7,7 mln emerytów. Przekażemy ponad 1,5 mld zł na program Dobry Start, czyli pomoc dla 4,5 mln dzieci. Pracujemy nad kolejnymi formami wsparcia w trudnych czasach kryzysu – przyznała minister rodziny i polityki społecznej.

- Opozycja gra cynicznie. Tomasz Lenz powiedział to, co siedzi w Platformie Obywatelskiej w środku: cynizm i brak poszanowania dla seniorów. Nie stawia to ich w dobrym świetle. Wszystkie obietnice PO trudno uznać za wiarygodne. Co innego mówią, co innego robią. Tak było choćby z wiekiem emerytalnym. Mówili, że nie podniosą, a gdy doszli do władzy – podnieśli. My jesteśmy wiarygodni – powiedziała Marlena Maląg w Telewizji Republika.


Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy