Maląg: Jest jeden stały punkt wyborczy opozycji – to hasło: odsunąć PiS od władzy

Portal TV Republika 03-10-2023, 12:00
Artykuł
radiomaryja.pl

„Jedynym programem wyborczym opozycji, Platformy Obywatelskiej, jest odsunąć PiS od władzy Było to doskonale widać na marszu tzw. miliona serc” - oceniła szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Minister rodziny i polityki społecznej stwierdziła, że nadchodzące wybory parlamentarne pokażą, w jakim kierunku pójdzie Polska. „I to nie są tylko słowa, to wielka odpowiedzialność” – wskazała Marlena Maląg. PiS, jak kontynuowała, przez ostatnie osiem lat działa dla dobra Polski i Polaków, wdrażając konkretne rozwiązania gospodarczo-społeczne.

Pytana, dlaczego na konwencji PiS w Katowicach nie pojawiły się zapowiedzi nowych propozycji dla rodzin, Maląg stwierdziła, że rząd cały czas realizuje programy społeczne, wspierając politykę rodzinną. Wskazała m.in., że świadczenie 500 plus od 1 stycznia 2024 roku zostanie podwyższone do 800 zł na dziecko.

Minister rodziny oceniła, że „jedynym planem, programem wyborczym Platformy Obywatelskiej, opozycji jest odsunąć PiS od władzy. „Na tzw. Marszu Miliona Serc, tzw. miliona, słyszeliśmy wypowiedzi, że to jest jedyny program. Grunt, żeby PO przejęła władzę w Polsce” – wskazała szefowa MRiPS .

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy