Maląg: Dzieci są naszą przyszłością, chcemy żeby miały możliwości rozwoju

Artykuł
Zdaniem Maląg rządowe programy są odpowiedzią na potrzeby rodzin i dzieci
Fot. Andrzej Hrechorowicz/ Flickr/ Prawo i Sprawiedliwość

– Dzieci są naszą przyszłością, dlatego stawiamy na politykę prorodzinną. Chcemy, żeby Polska była przyjazna rodzinom, a dzieci miały zapewnioną opiekę i stworzone możliwości rozwoju – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Dzień Dziecka to przede wszystkim święto dzieci, ale to także doskonała okazja dla nas dorosłych, żebyśmy w naszym codziennym zabieganiu na chwilę się zatrzymali i przypomnieli sobie, że dzieci są naszą przyszłością, a decyzje, jakie podejmujemy, będą miały wpływ na to, jaką Polskę zostawimy naszym dzieciom i wnukom – podkreśliła minister Maląg.

Dlatego – jak dodała – rząd stawia na politykę prorodzinną. – Chcemy, żeby Polska była przyjazna rodzinom, a dzieci miały zapewnioną opiekę i stworzone możliwości rozwoju – przekonywała szefowa MRiPS.

Zdaniem Maląg rządowe programy prorodzinne są odpowiedzią na potrzeby rodzin i dzieci. – „Rodzina 500 plus”, w ramach której do rodzin trafiło 148 mld zł, to realne wsparcie dla milionów dzieci. Maluch plus dzięki, któremu w całej Polsce mamy już ok. 200 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi to pomoc dla rodziców łączących pracę zawodową z wychowywaniem dzieci. To tylko przykłady, ale pokazują kierunek naszej polityki prorodzinnej – dopasowanej do potrzeb rodzin – wskazała minister.

Aby każde dziecko było witane z miłością”

Zwróciła uwagę, że kontynuacją tych działań mają być także rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie. Dodała, że „mają one służyć stworzeniu takich warunków, aby każde pojawiające się w rodzinie dziecko było witane z miłością i otwartością, a nie z lękiem o przyszłość”.

– Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy, czyli 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka, propozycje zapewniające stabilność mieszkaniową czy zwiększenie nakładów na tworzenie nowych żłobków to rozwiązania, które pokazują, że zależy nam na poprawie sytuacji rodzin, ich wzmocnieniu – podkreśliła szefowa MRiPS.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy