„Mąka i woda” – pyszny chleb (i nie tylko) może upiec każdy! Przewodnik dla piekarzy

Artykuł
Fot. materiały prasowe

„Mąka i woda” – od najprostszych chlebków z patelni i wypieków w 15 minut do wyrafinowanego pieczywa. Sabina Francuz pokazuje jak krok po kroku przygotowywać doskonałe chleby, bułki, bagietki, chałki i inne wypieki.

Jak mówi autorka, „opracowując przepisy do książki, kierowałam się słowami przyjaciół i klientów Głodnych Kawałków. Ich reakcje zawsze były najlepszym papierkiem lakmusowym każdego mojego pomysłu. Uprościłam sposoby wykonania, składniki i gramatury, tak aby bez problemu przeprowadzić początkujących piekarzy przez ścieżkę pierwszych doświadczeń. Wszystkie przepisy zostały wykonane, a wypieki skonsumowane i surowo ocenione, abym z czystym sumieniem mogła oddać książkę w Twoje ręce. Daj się poprowadzić - czytaj uważnie polecenia i stosuj się do nich, a berło władcy glutenowego królestwa i rozkosze podniebienia niebawem będą Twoje. Kolejny ruch należy do Ciebie".

W książce znajdują się przepisy m.in. na:

superprosty chleb z ziemniakami

bourekas

placek śniadaniowy z czarnuszką

wytrawną chałkę orkiszową z ziołami

cebularze orkiszowe

chaczapuri adżarskie

brioszki

precle jerozolimskie

bajgle

grecką pitę

focaccię z solanką.

Chleb niejedno ma imię. Na całym świecie je się wypieki z lokalnych zbóż i choć w każdym rejonie wyglądają one nieco inaczej, łączą je niezwykły zapach i to, że stanowią podstawę wielu jadłospisów.

Ta książka udowadnia, że pyszny chleb może upiec każdy!

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy