Przejdź do treści
13:54 Szwecja: Służby weszły na pokład rosyjskiego statku powiązanego z transportami wojskowymi
13:29 IMGW: Czekają nas mroźne i słoneczne święta
13:26 Czechy: Opóźnione i odwołane pociągi po kradzieży kabla na kolei w rejonie Pragi
13:26 Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
12:48 Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
12:28 Ukraina: Zelenski chce szerszych konsultacji z europejskimi sojusznikami po rozmowach z USA
11:39 Europosłowie PiS: za drożyznę świąt odpowiedzialny jest Tusk i Domański
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Magda Gessler sprzedawała dzieciom lody z alkoholem. Grozi jej za to ogromna kara

Źródło: Wikipedia/Serecki/CC BY-SA 4.0

Magda Gessler od jakiegoś czasu sprzedaje własne lody Ice Queen. Kobieta twiedzi, że produkt powstał na podstawie unikatowej receptury jej babci z Sardynii. Sęk w tym, że lody (które były m. in. o smaku prosecco i campari z pomarańczą) rozdawane były dzieciom.

Lody Magdy Gessler były rozdawane w niedzielę 2 czerwca na Placu Europejskim w Warszawie, gdzie zorganizowano obchody Dnia Dziecka. Jak się okazuje, do wyboru były m.in. lody prosecco czy campari z pomarańczą, co mogło naruszyć przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

"Dziennik Gazeta Prawna" zwrócił uwagę na to, że jeden z punktów dokumentu zabrania promowania usług i produktów których "nazwa, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie wykorzystuje podobieństwo lub jest tożsame z oznaczeniem napoju alkoholowego".

Na medialne doniesienia postanowiła odpowiedzieć sama zainteresowana. – Lody nie zawierają alkoholu. Są gotowane wcześniej, tak jak każda inna potrawa z dodatkiem alkoholu, który po obróbce całkowicie wyparowuje – wyjaśniła Gessler w rozmowie z serwisem Plotek.

wprost.pl/donald.pl

Wiadomości

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Już niedługo zostanie otwarta żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów

Niemcy mają serdecznie dosyć masowej migracji. Wyniki tego sondażu są miażdżące

Seria wypadków na A4. UWAGA kierowcy, występują poważne utrudnienia w ruchu

Pierwsza kobieta na wózku inwalidzkim odbyła lot w kosmos

Zmasowany atak Rosjan na Odessę. Turcy nagrali moment nalotu WIDEO

Światowa akcja widzów Republiki! Publikujemy Wasze filmiki! [SZCZEGÓŁY]

Najnowsze

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów