Mafioso ugoszczony przez burmistrza Wielunia. Boss Pruszkowa zaoferował niewiarygodną kwotę

Artykuł
Andrzej Zieliński w towarzystwie Marcina Najmana
Twitter.com

Niedoszły polityk oraz były zawodnik mieszanych sportów walki Marcin Najman oficjalnie przedstawił miasto, w którym odbędzie się kontrowersyjna Gala MMA-VIP 4. Współorganizatorem imprezy jest jeden z byłych szefów mafii pruszkowskiej Andrzej Zieliński ps. „Słowik”.

O realizacji przedsięwzięcia poinformował w mediach społecznościowych sam Marcin Najman. W krótkim filmiku nagranym na tle hali sportowej WOSiR w Wieluniu ogłosił podpisanie umowy na wynajem obiektu.

-Moi drodzy, znajdujemy się w Wieluniu, przy pięknej hali widowiskowo-sportowej. Umowa na wynajem już podpisana. Gala MMA- VIP 4 oficjalnie 5 marca - przekazał Najman

Tuż po ogłoszeniu tej informacji, w internecie pojawiła się petycja przeciwko organizacji wydarzenia, a w sprawę zaangażowali się radni Wielunia oraz dziennikarz Krzysztof Stanowski i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Pierwotnie gospodarzem imprezy miały być Kielce. Jednak po wspólnej konferencji prasowej Marcin Najmana i Andrzeja Zielińskiego, miasto wycofało się z organizacji gali.

Wpływ na decyzję włodarzy Kielc miała presja opinii publicznej, która pojawiła się po zaprezentowaniu „Słowika” jako „bossa” federacji. Gangster z Pruszkowa pojawił się wówczas na scenie w czarnej masce, przy muzyce z filmu „Ojciec chrzestny”, a następnie wygodnie rozsiadł się w fotelu.

Co ciekawe po rezygnacji Kielc z organizacji wydarzenia, boss Pruszkowa próbował dobijać interesów w mieście, z którego wywodziła się jego grupa przestępcza. Jednak władze Pruszkowa również odmówiły udostępnienia hali.

Do sprawy odnieśli się również politycy Prawa i Sprawiedliwości, Poseł na Sejm RP Joanna Lichocka, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, którzy stanowczo zaprotestowali przeciwko organizacji wydarzenia.

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa pytany o całą sprawę w jednym z wywiadów stwierdził, że „miasto zarobi na tym 10 tys. złotych”, jak również wieluńskie hotele i restauracje zwiększą swój dochód dzięki tej gali. Dodał również, że jego zdaniem „wielkim nadużyciem jest mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem".

Gala sportów walki MMA-VIP ma się odbyć 5 marca. Będzie ją można obejrzeć na żywo, a także w systemie pay-per-viev. Dochód z imprezy trafi w ręce byłego lidera grupy pruszkowskiej Andrzeja Zielińskiego ps. „Słowik”.

Źródło: youtube.com twitter.com portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy