Macierewicz w Republice: wszystko, co opowiada TVN, jest fikcją [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

Trzy dni temu przekazaliśmy pismo, w którym żądamy zwrotu wraku prezydenckiego samolotu. Czekaliśmy na odpowiedź strony rosyjskiej, a otrzymaliśmy odpowiedź TVN – mówił na antenie Telewizji Republika były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak przekonywał, w raporcie z pracy tzw. Komisji Smoleńskiej i załącznikach są zawarte wszystkie wyniki i materiały, jakie były przedmiotem dyskusji komisji. – Wszystkie wyniki zostały przekazane bardzo dokładnie – zapewniał. – Teza, którą przedstawiła telewizja TVN, że amerykański instytut NIAR zrobił symulację trajektorii i udowodnił, że samolot uderzył w kilka drzew i linię wysokiego napięcia, jest tezą promowaną przez panią Anodinę – mówił. Chodzi o Tatianę Anodinę, szefową komisji badającej katastrofę ze strony rosyjskiej.

Według byłego ministra materiał telewizji TVN był manipulacją. – TVN nie tylko skłamał, nie tylko oszukał, ale nie pokazał żadnych zmian w samolocie w wyniku symulacji – mówił. – Nie pokazał całego wyniku symulacji, a to była podstawowa praca, którą NIAR miał wykonać. Wykonał to świetnie, bardzo dobrze. To, co opowiada TVN, jest fikcją, nie ma nic wspólnego z realizacją raportu. NIAR miał sprawdzić, czy raport Millera i Anodiny w sposób zgodny z prawdą rekonstruuje to wydarzenie. Okazało się, że nie.

Cała rozmowa znajduje się w oknie poniżej.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy