Macierewicz w Republice: Juszczenko wiedział, co szykuje Rosja [wideo]

portal tvrepublika.pl 31-01-2023, 08:40
Artykuł
Telewizja Republika//Erfah Kouchari CCA 4.0 via Wikipedia Commons

"Zespół specjalny związany z Juszczenką wielokrotnie przekazywał nam, jak wyglądały plany zamachu, jak się do niego Rosjanie przygotowywali. Nie ma wątpliwości, że Juszczenko jest bardzo kompetentnym politykiem. Jeśli mówi o morderstwie, to tak było...", mówił w porannym programie "Polska na dzień dobry" Antoni Macierewicz. Były szef MON odniósł się tymi słowami do wywiadu Wiktora Juszczenki, byłego prezydenta Ukrainy.

Wczoraj przestrzeń medialną obiegł wywiad Juszczenki dla ukraińskiego portalu Gordonua.com. W trwającej ponad 2 godziny rozmowie poruszono temat Polski, katastrofy smoleńskiej, jak i samego Lecha Kaczyńskiego. 

Juszczenko, który sprawował urząd prezydencki w latach 2005-2010, rozmawiał z szefem portalu Dmytrem Gordonem. Na jego pytanie: „czy Kaczyńskiego zabili Rosjanie” Juszczenko odpowiedział: „jestem o tym przekonany”.

„Jestem o tym przekonany. A propos, byłem niedawno na jego grobie. Wydaje mi się, że Polacy go nie docenili. To światły prezydent, który zawsze patrzył ponad horyzont”, powiedział b. prezydent Ukrainy.

Na antenie naszej stacji, na temat ukraińskiego polityka wypowiedział się Antoni Macierewicz.

"Poznałem go, kiedy miał objąć prezydenturę na Ukrainie, udało mu się to. Jest on człowiekiem bardzo kompetentnym. Miał wówczas pełną wiedzę na temat polityki Putina", mówił marszałek senior.

Fragment wywiadu, w którym padają słowa o tym, że to Rosjanie odpowiadają za zabójstwo L. Kaczyńskiego, Macierewicz skomentował następująco: "Ja mam przekonanie, że duża część społeczeństwa nie ma, co do tego watpliwości. To tak jak nie miała ich od razu po katastrofie. Mamy do czynienia z ogromna propagandą TVN, Onetu, polityków opozycji. Juszczenko już w tamtym okresie miał ogromna wiedzę na temat Rosji, na ten polityki Lecha Kaczyńskiego. Wiedział, co szykuje Rosja".

 Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy