Macierewicz: Gazeta Wyborcza za wszelką cenę broniła zbrodniarzy stanu wojennego

Macierewicz: Komunistyczni wojskowi, z Jaruzelskim na czele, powinni zostać natychmiast zdegradowan
Fot.TV Republika

Gościem Adriana Stankowskiego w programie „Dziennikarski poker” był Marszałek Senior IX Kadencji Sejmu Antoni Macierewicz. Na antenie TV Republika były minister obrony narodowej podkreślił wagę walki opozycji demokratycznej o wolne i niepodległe państwo polskie, a także przypomniał, które siły nadal chronią komunistyczną juntę.

Macierewicz podkreślił społeczny fenomen „Solidarności” oraz zaangażowanie w ten ruch wszystkich warstw społecznych. Wspomniał, że w jej szeregach znajdowali się historycy, czy prawnicy, którzy podejmowali działania na rzecz odbudowania polskiej nauki i całego państwa.

Marszałek Senior zaznaczył również wagę przeprowadzenia przez „Solidarność” pierwszych wolnych wyborów od czasu II RP

„To miało fundamentalne znaczenie dla przyszłości Polski” - powiedział Macierewicz

Antoni Macierewicz wskazał także na cel wprowadzenia stanu wojennego.

„Stan wojenny miał zastraszać społeczeństwo, zniszczyć „Solidarność”, złamać kręgosłup niepodległościowy i wartości narodu polskiej. Miał również stworzyć nową strukturę społeczną z dawnego aparatu służby bezpieczeństwa i aparatu partyjnego. Przekazać zagrabioną przez komunistów własność tym ludziom, przekazać im media” - nawiązał Macierewicz do późniejszych wydarzeń z lat 90.

Antoni Macierewicz podkreślił także antypolską politykę Gazety Wyborczej, realizowaną od wielu lat.

„Gazeta Wyborcza za wszelką cenę chroniła agenturę, za wszelką cenę chroniła zbrodniarzy stanu wojennego. Antypolskość tych działań była oczywista od czasu okrągłego stołu” - powiedział polityk


Macierewicz odniósł się także do licznych morderstw duchownych które miały miejsce po wprowadzeniu stanu wojennego. Przypomniał także że część morderstw księży miała miejsce, wtedy gdy były już prowadzone obrady okrągłego stołu.

Na koniec programu Macierewicz odniósł się do bieżącego sporu politycznego i skandalicznych zachowań totalnej opozycji, broniącej ubeckich emerytur.

„Spór polityczny, który trwa dzisiaj, to spór pomiędzy tymi, co kontynuują ideologię stanu wojennego a tymi, co budują niepodległość Polskę. Między Targowicą a niepodległą Polską” - zakomunikował Macierewicz

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy